Kaizen nás zachrání?

Když jsem se rozhodla pro založení těchto webových stránek, první věc co jsem si představila, bylo, co mě to opět bude stát úsilí a času. Stále mám v živé paměti, kolik hodin práce mé a mojí skvělé web designerky Heleny Řejhové to bylo, když jsme vytvářely mé předchozí stránky. Navíc jsem ve stejné době předávala svoji jazykovou školu, kterou jsem před tím deset let budovala, své dobré kamarádce a lektorce Petře.

Rozhodla jsem se, že učení pojmu jednoduše, zábavně a bez úsilí.

Potřebovala jsem se v rekordním čase naučit učit přes Skype, naučit se ovládat tři velmi obsáhlé aplikace na učení jazyků, pořídila jsem tři nové kompletní sady učebnic, které musí lektor znát skrz naskrz. Koupila jsem čtyřicet fantastických zjednodušených knížek do knihovničky pro své studenty,a ty je taky nutné nějak přečíst. K výuce jsem pořídila nový tablet a do něj nutnost všechno nainstalovat a naučit se ovládat, uuuf. Navíc bylo jaro a začínala tenisová sezona. Nemůžu nechodit na kurty a nechat si v televizi ujít French Open.

Jak to všechno najednou zvládnout a nenechat se zavalit? Co mě může zachránit? Kaizen.

Slovíčko Kaizen pochází z Japonštiny a znamená ‚zlepšení‘ nebo ‚změna k lepšímu‘ . V podstatě to znamená, že malé neustálé změny pomáhají dosáhnout velké cíle. Tento koncept se používá v průmyslu a ve firmách dlouhá léta. Například v Toyotě se aplikují malá vylepšení, která se za dlouhá léta naakumulují a dosáhne se jimi ohromných pokroků v produktivitě a celkovém zlepšení.

Nemusím přeci vše zvládnout za týden. Je to několik desítek hodin práce. Ale já si jí pěkně rozložím.

Každý den trošku. Napsat jeden příspěvek na web každý den mě nezabije. Trošku si každý večer brouzdat v aplikacích. Postupně procházet nové učebnice. Nemusím přeci znát vše najednou. Firmu předat taky nemusím za víkend. Naučit se zacházet s novým tabletem bude vlastně zábava.

‚Success takes investment in time, dedication and sacrifice.
This is true education. It is a process.‘ Robert Kiyosaki

‚Úspěch vyžaduje investici do Vašeho času, oddanost a oběť. To je pravé vzdělání. Je to proces.‘

Jak se dá Kaizen aplikovat na učení angličtiny?

Představte si, že si přečtete 10 stránek knížky v angličtině každý den.

To Vám může trvat plus, minus 10 minut. Za jeden měsíc budete mít přečteno 300 stránek. Gratuluji! Za jeden rok přečtete 12 knížek a za 5 let to bude 60 knížek v originálním znění.

Toto je filosofie Kaizenu.

Dokonce jestli posloucháte angličtinu jen 15 minutek ráno nebo 15 minutek odpoledne. Dohromady to bude 150 hodin poslechů za rok.

To pomáhá Vašemu mozku významně zabudovávat a vstřebávat angličtinu.

Když budete každý den a konzistentně dělat malé krůčky, můžete časem dosáhnout velkých cílů. Zní to minimalisticky, že?

© Copyright AngličtinaIN | zásady ochrany osobních údajů | zásady cookies | webdesign