Trpělivost přináší růže

Každé jaro si, již pátým rokem, zasadím na své mini zahrádce million bells
a ty mi potom dělají radost až do konce října, podívejte:

Dojedu do zahradnictví na druhém konci města. Koupím sazeničky a substrát, jednoduše zasadím a potom už jen zalévat a občas přihnojit. Je to hračka (piece of cake).

Ale jejda. Letos mi, druhý den po zasazení, dvě ze šesti sazenic sklopily hlavičky a nechytly se. Nevadí, dojedu podruhé do zahradnictví na druhém konci města a přivezu ty samé. S největší opatrností je znovu zasadím a co se stane?

Druhý den mi tyto dvě sazeničky znovu sklopily hlavičky a byly pryč. Tentokrát jsem zpozorněla a začala se na sebe zlobit.

Co dělám špatně? Proč mi stejný postup nezaručuje bohatou úrodu jako vždy? Mám dojet potřetí na druhý konec města a koupit třetí sazenice? Kdo mi zaručí úspěch?

Začínala jsem být frustrovaná už po dvou dnech. Přemýšlela jsem o některých studentech cizího jazyka, kteří chodí do kurzu měsíce nebo léta a nevidí výrazné pokroky. Nezlobí se na sebe a netrpí pocitem frustrace. Když oni mohou investovat tolik času, úsilí a financí do svého vzdělání, jak můžu být já po dvou dnech tak netrpělivá? No, to snad ne.

Potřetí  dojedu do zahradnictví na druhém konci města a přivezu nové sazeničky. Tentokrát vybírám pečlivěji. Nejen podle barvy. Zkontroluji pečlivě jak jsou rozrostlé, jaké mají kořeny a jestli na nich nejsou mšice.

Úspěch.
Chytly se a letos bude zvonečků určitě znovu milion:

Anglicky se můžete naučit bez úsilí, jednoduše a s úsměvem.

.

Když se do jazyka dostatečně ‚ponoříte‘ a konzistentně se mu ‚vystavíte‘ určitě dojdete ke svému cíli

Někomu to trvá měsíce, někomu roky. Každý, s dostatkem trpělivosti, může dojít k plynulému projevu v cizím jazyce.

Na druhou stranu - pokud už léta chodíte do kurzu a stále jste na úrovni falešného začátečníka - může to být známka trpělivosti

Ale co kdybyste vyzkoušeli jinou metodu, jiného učitele, jinou školu. Prostě udělali něco jinak.

‚Strive not to get more done, but to have less to do.‘ Francine Jay
‚Nesnažte se mít více uděláno. Snažte se mít méně co na práci.‘

© Copyright AngličtinaIN | zásady ochrany osobních údajů | zásady cookies | webdesign